דיני משפחה

 
 
משרד עורכי דין רייך ושות' מתמחה במתן ייעוץ וליווי משפטי שוטף, לרבות ייצוג בביהמ"ש לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים, בתחומים נבחרים מתוך דיני המשפחה והמעמד האישי.
 
 
 
משפחה וירושה
 
 
 
 
משרדנו מתמחה בתחומים הבאים:
 
 
  • גישור בין בני זוג
  • הסכם גירושין
  • גירושין בהסכמה
  • הסכם ממון
  • הסכם חלוקת עיזבון
 
 
 
 
 
 
 
 

גירושין

 
לעיתים לאחר אישור הסכם גירושין, אחד מהצדדים בוחר שלא לקיים את התחייבויותיו וכך בעצם הפרת התחייבויותיו הוא גורם נזק לצד השני. לעיתים בני הזוג פונים לגירושין בהסתמך על העקרונות אותן גיבשו בהסכם הגירושין.
 
 
 
גירושין
 
 
 
 

הסכם גירושין כהסכם לכל דבר? לאו דווקא

 
אי מילוי תנאי מההתחייבויות אשר נחתמו בהסכם הגירושין או הסכם גישור גירושין מהווה הפרת חוזה לכל דבר ועניין ואולם, הסכם גירושין אשר מאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה ומקבל תוקף של פס"ד אינו חוזה "רגיל" אלא בעל מעמד גבוה יותר לאור אישורו של בית המשפט ובחינתו את ההסכמות אשר גובשו על ידי הצדדים.
 
על הסכם הגירושין חלות במקביל דרישות חוזיות מכח דיני החוזים ובנוסף, מכח מעמדו כפסק דין, חלות עליו במקביל דרישות דיוניות בהתאם למעמדו כפסק דין של בית משפט.

כפילות זו למעשה משליכה באופן ישיר על אכיפתו של הסכם הגירושין ואף על האפשרות לבטלו.

 

 

אכיפת הסכם גירושין

 
הלכה למעשה מטרת עצם אישורו של הסכם הגירושין ע"י בית המשפט הינה להבטיח את גמירות דעת הצדדים ולוודא כי ההסכם לא נחתם תחת כפייה ו/או לחץ פסול, השפעה בלתי או הוגנת וכד'.

ניתן להגיש לבית המשפט לענייני משפחה תביעה לאכיפת הסכם הגירושין בכל עת שמתרחשת הפרת הסכם גירושין.

תקיפת הסכם גירושין מחייבת טעם מיוחד ומובהק אותו על הצד המתנגד לאכיפת הסכם הגירושין לפרוש בכתב תביעתו.

 

 

האם ניתן לבטל הסכם גירושין?

 
הפסיקה דנה רבות באפשרויות התקיפה של הסכם הגירושין שאושר ע"י בית המשפט ואולם, לאורך כל הפסיקה ניכר כי בתי המשפט לא ששו לפגוע בערך העליון של סופיות ההתכתשות בין כותלי בית המשפט המאפיינת את מרבית הסכמי הגירושין, אשר מהווים לכשעצמם הסדר סופי לסכסוך שבין הצדדים ועל כן הפסיקה אינה מאפשרת הקלות לכל דורש המבקש לבטל הסכם גירושין או לא לאפשר אכיפת הסכם גירושין.
 

 

גירושין מתוך מטרה משותפת

 
עו"ד אסנת רייך, מנהלת מו"מ תוך חשיבה מחוץ לקופסה בעת משא ומתן ומוכיחה כי רק נושאים ונותנים מוצלחים חייבים להיות בעלי יכולת שיתוף פעולה וכושר המצאה. להשקפת עולמה, אחת השיטות היא קביעת מטרה משותפת להליך גישור גירושין אשר בני הזוג המתגרשים מכירים בחשיבותה.
 

 

יתרונותיה של המטרה המשותפת

 
יש לציין כי להגדרת המטרה המשותפת יתרונות רבים ביניהם הפן האישי פסיכולוגי שבונה באופן תת הכרתי את בני הזוג כצוות עבודה לעריכת הסכם הגירושין המושלם. כאמור הסכם גירושין הוא גולת הכותרת בהליך גישור גירושין כי הוא בעצם שם סוף לסכסוך בין בני הזוג, אחרת יפלסו בני הזוג את דרכם לעימות משפטי ארוך ויקר.

המטרה המשותפת בונה מסלול הידברות ענייני ומחבר בין בני הזוג המתגרשים במקום מסלול מפלג ומעמת, דבר שלפעמים מביא את בני הזוג לבנות הסכם שלום בית במקום הסכם גירושין להפתעתם הרבה של בני הזוג עצמם.

 

 

חשוב לזכור

 
כאשר המטרה של הצדדים לסיום את הליך גישור גירושין במהירות האפשרית ורצונם המשותפת לפגיעה מזערית בילדיהם המשותפים, לא פעם מאפשרים להגיע לפתרונות יצירתיים שאפילו שופטי בית המשפט לענייני משפחה מאמצים בחום לזוגות המתגרשים הבאים.
 

 
 

גישור

 
גישור הנו הליך המעניק פתרון חלופי יעיל וזול לבתי המשפט, ומטרתו סיום מחלוקות בדרך של חתירה לפשרה מוסכמת בסכסוכים רבים ושונים, הן סכסוכים במשפחה, הן סכסוכים אזרחיים. הליך גישור מתאים לפתרון מחלוקות וליישוב סכסוכים לא רק בתחום דיני משפחה וגירושין, כי אם גם בתחום האזרחי - מסחרי.
 
 
 
 
 
 
פירוק שותפות בין בני זוג, שותפות עסקית וסכסוכים כספיים הינן סוגיות סבוכות ויקרות. ההבנה כי תהליך משפטי נמשך זמן ארוך וגוזל משאבים רבים, מוביל שותפים רבים לפרק את השותפות שלהם, רומנטית או כלכלית, בעזרת עורכי דין המשמשים כמגשרים.
 

היתרונות בגישור במשרדנו

 
המגשרים במשרדנו הם עורכי דין. הדבר מהווה יתרון עצום ללקוח, אשר מקבל את כל השירותים ב"עסקת חבילה". כך, מיד בסיומו של הליך הגישור, נחתם הסכם סופי לשביעות רצון שני הצדדים, המאושר על ידי נוטריון במשרדנו, ובכך מקבל תוקף משפטי כפסק דין.

הניסיון מלמד, כי לקוח מרוצה הוא לקוח אשר סיים את ההליך המשפטי במהירות וללא פצעים פתוחים, כשבידיו הסכם סופי המגלם הגנה על כלל האינטרסים שלו, מסיים את המחלוקות בין הצדדים ומונע את שובם בעתיד.

למשרדנו, אשר דרך ארץ ושלום הנן נר לרגליו - הצלחה יתרה בהליכים של גישור.

בהקשר זה ראוי לציין, כי כל שנעשה ונאמר בזמן הגישור הוא חסוי ואי אפשר להשתמש בו בבית המשפט במידה והגישור כשל.

 
יש לכם עניין משפטי הנוגע לדיני משפחה?
נשמח לייעץ לכם. לתיאום פגישה התקשרו:
077-3506400.